Skip to main content

Portugal — Chaves

2019 Stop 1

28-29 Mar 2019

Info

Romania and Georgia Dominate First Stop of Beach Wrestling World Series

Georgia and Romania asserted themselves as the world’s premier beach wrestling nations Saturday in Chaves as they combined to win 6 of 8 available gold medals in men’s and women’s wrestling.

The Georgian squad was led by 2012 Olympic bronze medalist Dato MARSAGISHVILI who dominated the -90kg competition over the course of the two-day competition to take gold. Marsagishvili was also awarded “Best Move of the Tournament” after back-arching his quarterfinal opponent for what fans thought was the most spectacular technique of the weekend.

“I’m very happy to be involved in beach wrestling,” said Marsagishvili. “This is my first time and I was really excited to win. Beach wrestling is amazing; it’s like a celebration atmosphere, which had me smiling.”

Levan KELEKHSASHVILI (60kg) and Davit KHUTSISHVILI (80kg) also took home gold medals for their efforts, each winning 3-0 in their final’s bouts.

Team Georgia would have won all four medals, were it not for Iannis KARGIOTAKIS (GRE) who used a front head pinch to twist an undersized Mamuka KORDZAIA (GEO) for a match-ending three-point move and a spot in the night’s +90kg finals.

Oyan NAZARIANI (AZE) ended Kargiotakis’ upset run, executing a dominating 3-0 performance to take the +90kg title.

On the women’s side the Romanians - who won four gold medals at the 2018 World Championships in Dalyan -- were once again tops in their division, winning three of the event’s four women’s categories.

The small European nation was led by Georgiana FILIP (60kg) who used two takedowns and a three-point throw in the finals to win that match, 5-0.

“We are used to mat wrestling, but we also practice a lot for the beach events,” said Filip. “We are focused on qualification for the World Beach Games and hope to be in Rio for the next World Beach Series event.

The Romanian squad, who is also competing next week at the 2019 European Championships in the Olympic style of women’s wrestling, were boosted by a workwoman-like performance of 50kg megastar Stefania PRICEPUTU. Though shorter than most her opponents, Priceputu used a combination of intensity, heavy hand pressure and snap downs to earn the gold and 1000 CHF.

Greece earned the +70kg title with a comeback performance by Aikaterini PITSIAVA, who trailed 2-0 late in her match with Diana VLASCEANU, but bullied her way to a 3-2 gold medal.

The next stop on the Beach Wrestling World Series will be May 10-11 in Rio de Janerio. The points from the Chaves and Rio stops will be determining which wrestlers and nations qualify for the 2019 ANOC World Beach Games in October.

UWW Beach Wrestling
UWW, then known as FILA, codified the form of beach wrestling in 2004. Beach wrestling is standing wrestling done by wrestlers, male or female, inside a sand-filled circle measuring 7 meters (23 ft) in diameter. The style originally mirrored the rules used before the use of wrestling mats, and beach wrestling has been regarded as the oldest version of international competitive wrestling. The international rules have been modified in 2015 by UWW, with the current rules allowing wrestlers to score points via takedowns, pushing their opponent out of bounds, or bringing the opponent down to their back.

Beach Wrestling World Series 2019
Chaves, Portugal               March, 29-30
Rio de Janeiro, Brazil        May, 10-11
Odessa, Ukraine               August, 9-10
Zagreb, Croatia                 September, 7-8

Weight classes
Men: 70 kg, 80 kg, 90 kg, and +90kg
Women: 50 kg, 60 kg, 70 kg, and +70kg

Participants

Participants
Men
Women
70 kg
80 kg
90 kg
+90 kg
50 kg
60 kg
70 kg
+70 kg
PAK
70 kg
Inayat
ULLAH
70 kg
PAK
70 kg
Inayat ULLAH
Inayat
ULLAH
ROU
70 kg
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
70 kg
ROU
70 kg
Gheorghe Constantin CONSTANTIN
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
GRE
70 kg
Apostolos
TASKOUDIS
70 kg
GRE
70 kg
Apostolos TASKOUDIS
Apostolos
TASKOUDIS
1
ROU
70 kg
Stefan Ionut
COMAN
70 kg
ROU
70 kg
Stefan Ionut COMAN
Stefan Ionut
COMAN
Season Medals
1
BRA
70 kg
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
70 kg
BRA
70 kg
Joao Victor DOS SANTOS SILVA
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
1
GRE
70 kg
Niko
AROUZMANIDIS
70 kg
GRE
70 kg
Niko AROUZMANIDIS
Niko
AROUZMANIDIS
Season Medals
1
POR
70 kg
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
70 kg
POR
70 kg
Pedro Miguel DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
IRI
70 kg
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
70 kg
IRI
70 kg
Hossein Ali ABBASPOURREIKANDEH
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
POR
70 kg
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
70 kg
POR
70 kg
Hugo Miguel DA SILVA PASSOS
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
POR
70 kg
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
70 kg
POR
70 kg
Nuno Henrique LOPES FRAGA
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
1
AZE
70 kg
Panah
ILYASLI
70 kg
AZE
70 kg
Panah ILYASLI
Panah
ILYASLI
Season Medals
1
TUR
70 kg
Bunyamin
YUCEL
70 kg
TUR
70 kg
Bunyamin YUCEL
Bunyamin
YUCEL
5
1
GEO
70 kg
Levan
KELEKHSASHVILI
70 kg
GEO
70 kg
Levan KELEKHSASHVILI
Levan
KELEKHSASHVILI
Season Medals
5
1
3
AZE
80 kg
Ibrahim
YUSUBOV
80 kg
AZE
80 kg
Ibrahim YUSUBOV
Ibrahim
YUSUBOV
Season Medals
3
4
1
1
GEO
80 kg
Davit
KHUTSISHVILI
80 kg
GEO
80 kg
Davit KHUTSISHVILI
Davit
KHUTSISHVILI
Season Medals
4
1
1
GRE
80 kg
Dimitrios
PAPADOPOULOS
80 kg
GRE
80 kg
Dimitrios PAPADOPOULOS
Dimitrios
PAPADOPOULOS
IRI
80 kg
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
80 kg
IRI
80 kg
Omid Shabanali HASSAN TABAR JELODAR
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
1
ROU
80 kg
Vasile Madalin
MINZALA
80 kg
ROU
80 kg
Vasile Madalin MINZALA
Vasile Madalin
MINZALA
Season Medals
1
ESP
80 kg
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
80 kg
ESP
80 kg
David de Jesus PEREZ QUINTANA
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
1
2
GRE
80 kg
Georgios
KOULOUCHIDIS
80 kg
GRE
80 kg
Georgios KOULOUCHIDIS
Georgios
KOULOUCHIDIS
Season Medals
1
2
POR
80 kg
Edmilson
BRITO GOMES
80 kg
POR
80 kg
Edmilson BRITO GOMES
Edmilson
BRITO GOMES
IRI
90 kg
Hadi Bakhtiar
VAFAEIPOUR
90 kg
IRI
90 kg
Hadi Bakhtiar VAFAEIPOUR
Hadi Bakhtiar
VAFAEIPOUR
2
1
PAK
90 kg
Muhammad
INAM
90 kg
PAK
90 kg
Muhammad INAM
Muhammad
INAM
Season Medals
2
1
1
AZE
90 kg
Kanan
ALIYEV
90 kg
AZE
90 kg
Kanan ALIYEV
Kanan
ALIYEV
Season Medals
1
POR
90 kg
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
90 kg
POR
90 kg
Marco Paulo NOBRE DO CABO PEREIRA
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
1
ROU
90 kg
Mihai Nicolae
PALAGHIA
90 kg
ROU
90 kg
Mihai Nicolae PALAGHIA
Mihai Nicolae
PALAGHIA
Season Medals
1
1
GRE
90 kg
Christos
SAMARTSIDIS
90 kg
GRE
90 kg
Christos SAMARTSIDIS
Christos
SAMARTSIDIS
Season Medals
1
1
TUR
90 kg
Murat
OZKAN
90 kg
TUR
90 kg
Murat OZKAN
Murat
OZKAN
Season Medals
1
4
GEO
90 kg
Dato
MARSAGISHVILI
90 kg
GEO
90 kg
Dato MARSAGISHVILI
Dato
MARSAGISHVILI
Season Medals
4
1
ESP
90 kg
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
90 kg
ESP
90 kg
Pedro Jacinto GARCIA PEREZ
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
Season Medals
1
POR
90 kg
Adao Rafael
ANDRADE DA SILVA
90 kg
POR
90 kg
Adao Rafael ANDRADE DA SILVA
Adao Rafael
ANDRADE DA SILVA
GRE
90 kg
Grigorios
KRIARIDIS
90 kg
GRE
90 kg
Grigorios KRIARIDIS
Grigorios
KRIARIDIS
2
1
GRE
+90 kg
Ioannis
KARGIOTAKIS
+90 kg
GRE
+90 kg
Ioannis KARGIOTAKIS
Ioannis
KARGIOTAKIS
Season Medals
2
1
2
2
1
GEO
+90 kg
Mamuka
KORDZAIA
+90 kg
GEO
+90 kg
Mamuka KORDZAIA
Mamuka
KORDZAIA
Season Medals
2
2
1
GEO
+90 kg
Rolandi
ANDRIADZE
+90 kg
GEO
+90 kg
Rolandi ANDRIADZE
Rolandi
ANDRIADZE
ROU
+90 kg
Rares Daniel
CHINTOAN
+90 kg
ROU
+90 kg
Rares Daniel CHINTOAN
Rares Daniel
CHINTOAN
IRI
+90 kg
Pouya Karim
RAHMANI
+90 kg
IRI
+90 kg
Pouya Karim RAHMANI
Pouya Karim
RAHMANI
4
1
1
AZE
+90 kg
Oyan
NAZARIANI
+90 kg
AZE
+90 kg
Oyan NAZARIANI
Oyan
NAZARIANI
Season Medals
4
1
1
ESP
+90 kg
Jose
CUBA VAZQUEZ
+90 kg
ESP
+90 kg
Jose CUBA VAZQUEZ
Jose
CUBA VAZQUEZ
1
TUR
+90 kg
Baki
SAHIN
+90 kg
TUR
+90 kg
Baki SAHIN
Baki
SAHIN
Season Medals
1
TUR
50 kg
Sevil
ALIOGLU
50 kg
TUR
50 kg
Sevil ALIOGLU
Sevil
ALIOGLU
2
POR
50 kg
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
50 kg
POR
50 kg
Carmen Nireida GOMES TEIXEIRA VIEIRA
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
Season Medals
2
1
1
BRA
50 kg
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
50 kg
BRA
50 kg
Kamila BARBOSA VITO DA SILVA
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
Season Medals
1
1
4
ROU
50 kg
Stefania Claudia
PRICEPUTU
50 kg
ROU
50 kg
Stefania Claudia PRICEPUTU
Stefania Claudia
PRICEPUTU
Season Medals
4
2
1
BRA
60 kg
Camila
FAMA TRISTAO
60 kg
BRA
60 kg
Camila FAMA TRISTAO
Camila
FAMA TRISTAO
Season Medals
2
1
1
ROU
60 kg
Georgiana Narcisa
FILIP
60 kg
ROU
60 kg
Georgiana Narcisa FILIP
Georgiana Narcisa
FILIP
Season Medals
1
1
AUT
60 kg
Jeannie Agnes
KESSLER
60 kg
AUT
60 kg
Jeannie Agnes KESSLER
Jeannie Agnes
KESSLER
Season Medals
1
1
POR
60 kg
Isabel Cristina
RODRIGUES
60 kg
POR
60 kg
Isabel Cristina RODRIGUES
Isabel Cristina
RODRIGUES
Season Medals
1
POR
60 kg
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
60 kg
POR
60 kg
Ines Margarida JOSUE CUNHA
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
1
ROU
70 kg
Adina Elena
POPESCU
70 kg
ROU
70 kg
Adina Elena POPESCU
Adina Elena
POPESCU
Season Medals
1
POR
70 kg
Maria Ines
COSTA SILVA
70 kg
POR
70 kg
Maria Ines COSTA SILVA
Maria Ines
COSTA SILVA
1
2
POR
70 kg
Sonia Marina
PEREIRA BRAZIO
70 kg
POR
70 kg
Sonia Marina PEREIRA BRAZIO
Sonia Marina
PEREIRA BRAZIO
Season Medals
1
2
1
TUR
70 kg
Sinem
DOGDU
70 kg
TUR
70 kg
Sinem DOGDU
Sinem
DOGDU
Season Medals
1
3
1
GRE
+70 kg
Aikaterini Eirini
PITSIAVA
+70 kg
GRE
+70 kg
Aikaterini Eirini PITSIAVA
Aikaterini Eirini
PITSIAVA
Season Medals
3
1
1
ROU
+70 kg
Diana Elena
VLASCEANU
+70 kg
ROU
+70 kg
Diana Elena VLASCEANU
Diana Elena
VLASCEANU
Season Medals
1

Draw

Draw
Group Stage
Finals
Men
Women
70 kg
80 kg
90 kg
+90 kg
50 kg
60 kg
70 kg
+70 kg
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
A2
Georgiana Narcisa
FILIP
ROU
A1
2
2
3
1
0
27
4
4
1
A5
39
2
3
1
0
82
4
5
1
12
15
4
2
A1
Camila
FAMA TRISTAO
BRA
0
2
1
2
0
A5
26
2
3
1
A4
38
2
3
1
A3
48
1
2
1
6
10
3
3
A3
Jeannie Agnes
KESSLER
AUT
0
3
2
3
1
A2
27
0
0
0
-
-
-
-
-
0
48
0
1
0
0
83
2
3
1
4
7
2
4
A4
Isabel Cristina
RODRIGUES
POR
A3
3
0
0
0
-
-
-
-
-
0
38
0
0
0
0
49
2
3
1
A2
82
0
0
0
2
3
1
5
A5
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
POR
-
-
-
-
-
0
26
1
1
0
0
39
0
0
0
A4
49
0
0
0
A3
83
0
0
0
1
1
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
A5
Murat
OZKAN
TUR
0
23
1
1
1
A1
50
1
1
0
A4
69
1
1
1
3
3
2
2
A4
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
A1
22
2
3
1
0
51
2
3
1
0
69
0
0
0
4
6
2
3
Grigorios
KRIARIDIS
GRE
A5
23
0
0
0
A4
51
1
1
0
A1
68
1
0
1
2
1
1
4
A1
Kanan
ALIYEV
AZE
0
22
0
0
0
0
50
4
3
1
0
68
0
0
0
4
3
1
5
Adao Rafael
ANDRADE DA SILVA
POR
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
0
0
0
Group B
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
B6
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
0
25
4
3
1
B2
52
4
3
1
B3
71
4
4
1
12
10
3
2
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
B6
25
0
0
0
B3
53
2
3
1
B2
70
4
5
1
6
8
2
3
B3
Mihai Nicolae
PALAGHIA
ROU
B2
24
4
3
1
0
53
1
2
0
0
71
0
0
0
5
5
1
4
B2
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
POR
0
24
0
0
0
0
52
0
0
0
0
70
1
1
0
1
1
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
A7
9
2
0
1
A6
33
2
3
1
A1
54
2
3
1
6
6
3
2
A1
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
ROU
0
8
2
3
1
0
32
2
0
1
0
54
1
1
0
5
4
2
3
A6
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
POR
A1
8
0
0
0
0
33
0
0
0
0
55
2
0
1
2
0
1
4
A7
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
IRI
0
9
0
0
0
A1
32
0
0
0
A6
55
0
0
0
0
0
0
Group B
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
B5
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
B2
10
4
3
1
0
35
2
3
1
0
57
2
3
1
8
9
3
2
B2
Apostolos
TASKOUDIS
GRE
0
10
1
1
0
0
34
4
5
1
0
56
1
2
1
6
8
2
3
Bunyamin
YUCEL
TUR
B8
11
1
0
1
B5
35
0
0
0
B2
56
0
2
0
1
2
1
4
B8
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
POR
0
11
0
0
0
B2
34
0
0
0
B5
57
0
0
0
0
0
0
Group C
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
Panah
ILYASLI
AZE
C9
13
2
0
1
C4
37
2
3
1
C3
58
2
3
1
6
6
3
2
C3
Stefan Ionut
COMAN
ROU
0
12
4
5
1
0
36
2
0
1
0
58
1
2
0
7
7
2
3
C4
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
BRA
C3
12
1
1
0
0
37
0
0
0
0
59
2
0
1
3
1
1
4
C9
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
POR
0
13
0
0
0
C3
36
0
0
0
C4
59
0
0
0
0
0
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
Baki
SAHIN
TUR
A5
19
2
0
1
A4
45
1
1
0
A1
64
2
3
1
5
4
2
2
A1
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
0
18
2
3
1
0
44
2
0
1
0
64
0
0
0
4
3
2
3
A4
Rares Daniel
CHINTOAN
ROU
A1
18
0
0
0
0
45
2
3
1
0
65
2
0
1
4
3
2
4
A5
Pouya Karim
RAHMANI
IRI
0
19
0
0
0
A1
44
0
0
0
A4
65
0
0
0
0
0
0
Group B
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
B2
Mamuka
KORDZAIA
GEO
0
20
1
0
1
0
46
1
2
1
0
66
1
1
1
3
3
3
2
B6
Oyan
NAZARIANI
AZE
0
21
2
3
1
B2
46
0
0
0
B3
67
2
3
1
4
6
2
3
B3
Rolandi
ANDRIADZE
GEO
B2
20
0
0
0
0
47
4
5
1
0
67
1
1
0
5
6
1
4
Jose
CUBA VAZQUEZ
ESP
B6
21
0
0
0
B3
47
0
0
0
B2
66
0
0
0
0
0
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
A1
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
0
14
2
0
1
0
40
2
3
1
0
60
4
4
1
8
7
3
2
A5
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
0
15
4
4
1
A1
40
1
2
0
A4
61
2
0
1
7
6
2
3
Edmilson
BRITO GOMES
POR
A5
15
0
0
0
A4
41
2
0
1
A1
60
0
0
0
2
0
1
4
A4
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
IRI
A1
14
0
0
0
0
41
0
0
0
0
61
0
0
0
0
0
0
Group B
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
B2
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
0
16
4
4
1
0
42
2
3
1
0
62
2
3
1
8
10
3
2
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
B6
17
0
0
0
B3
43
4
5
1
B2
62
0
0
0
4
5
1
3
B6
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
ESP
0
17
2
1
1
B2
42
0
0
0
B3
63
0
0
0
2
1
1
4
B3
Dimitrios
PAPADOPOULOS
GRE
B2
16
0
0
0
0
43
0
0
0
0
63
2
1
1
2
1
1
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
Stefania Claudia
PRICEPUTU
ROU
A3
5
1
1
1
A2
29
2
3
1
A1
80
2
3
1
5
7
3
2
A3
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
BRA
0
5
0
0
0
A1
28
2
3
1
A2
81
4
3
1
6
6
2
3
A2
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
POR
A1
4
2
3
1
0
29
0
0
0
0
81
0
0
0
2
3
1
4
A1
Sevil
ALIOGLU
TUR
0
4
1
2
0
0
28
0
0
0
0
80
0
0
0
1
2
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
A1
Aikaterini Eirini
PITSIAVA
GRE
0
94
2
3
1
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2
3
1
2
Diana Elena
VLASCEANU
ROU
A1
94
1
2
0
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1
2
0
Group A
Round 1
Round 2
Round 3
Total
Rank
#
Name
Noc
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
OPP.#
MATCH#
C.PTS
T.PTS
VP
C.PTS
T.PTS
VP
1
A1
Adina Elena
POPESCU
ROU
0
6
2
3
1
0
30
2
3
1
0
86
2
3
1
6
9
3
2
A3
Sonia Marina
PEREIRA BRAZIO
POR
0
7
4
3
1
A1
30
1
1
0
A2
87
2
3
1
7
7
2
3
Sinem Cisem
DOGDU
TUR
A3
7
0
0
0
A2
31
4
5
1
A1
86
0
0
0
4
5
1
4
A2
Maria Ines
COSTA SILVA
POR
A1
6
0
0
0
0
31
0
0
0
0
87
0
0
0
0
0
0
Semi Final
Avatar
A12
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 05:53
1/2 Men's BW - 70 kg: L. KELEKHSASHVI (GEO) v. S. COMAN (ROU)
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
Avatar
C10
Panah
ILYASLI
AZE
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 03:56
1/2 Men's BW - 70 kg: P. ILYASLI (AZE) v. N. AROUZMANIDIS (GRE)
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
Final
Avatar
A12
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
March 30, 2019
2-0
(2-2) by VSU
GOLD Men's BW - 70 kg: L. KELEKHSASHVI (GEO) v. P. ILYASLI (AZE)
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
Semi Final
Avatar
A1
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 04:00
1/2 Men's BW - 80 kg: I. YUSUBOV (AZE) v. G. KOULOUCHIDIS (GRE)
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
Avatar
A5
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
March 30, 2019
1-0
(0-0) by VIN
1/2 Men's BW - 80 kg: V. MINZALA (ROU) v. D. KHUTSISHVILI (GEO)
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
Final
Avatar
A1
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 04:24
GOLD Men's BW - 80 kg: I. YUSUBOV (AZE) v. D. KHUTSISHVILI (GEO)
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
Semi Final
Avatar
A5
Murat
OZKAN
TUR
March 30, 2019
4-1
(3-1) by VFA1 - 03:12
1/2 Men's BW - 90 kg: M. OZKAN (TUR) v. P. GARCIA PEREZ (ESP)
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
Avatar
A4
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
March 30, 2019
2-1
(3-1) by VSU1 - 05:08
1/2 Men's BW - 90 kg: C. SAMARTSIDIS (GRE) v. D. MARSAGISHVIL (GEO)
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
Final
Avatar
A5
Murat
OZKAN
TUR
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 04:40
GOLD Men's BW - 90 kg: M. OZKAN (TUR) v. D. MARSAGISHVIL (GEO)
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
Semi Final
Avatar
A8
Baki
SAHIN
TUR
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 04:49
1/2 Men's BW - +90 kg: B. SAHIN (TUR) v. O. NAZARIANI (AZE)
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
Avatar
A1
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
March 30, 2019
4-0
(3-0) by VFA - 05:42
1/2 Men's BW - +90 kg: I. KARGIOTAKIS (GRE) v. M. KORDZAIA (GEO)
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
Final
Avatar
B6
Oyan
NAZARIANI
AZE
March 30, 2019
2-0
(3-0) by VSU - 04:17
GOLD Men's BW - +90 kg: O. NAZARIANI (AZE) v. I. KARGIOTAKIS (GRE)
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
Decision was made in group stage.
Keep on wrestling!
Decision was made in group stage.
Keep on wrestling!
Decision was made in group stage.
Keep on wrestling!
Decision was made in group stage.
Keep on wrestling!

Results

Results
Matches
Winners
Men
Women
70 kg
80 kg
90 kg
+90 kg
50 kg
60 kg
70 kg
+70 kg
Final 1-2
GEO
Levan
KELEKHSASHVILI
WIN
30. March 2019
2-2
2-0 by VSU - 06:00
AZE
Panah
ILYASLI
Avatar
0
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
October 05, 2021
2-0
(2-2) by VSU
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
Final 3-4
ROU
Stefan Ionut
COMAN
30. March 2019
1-1
0-1 by VPO - 06:00
GRE
Niko
AROUZMANIDIS
WIN
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
October 05, 2021
1-0
(1-1) by VPO
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
1/2 Final
AZE
Panah
ILYASLI
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:56
GRE
Niko
AROUZMANIDIS
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:56
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
GEO
Levan
KELEKHSASHVILI
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 05:53
ROU
Stefan Ionut
COMAN
Avatar
0
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 05:53
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
C | Round 3
BRA
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
POR
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
Avatar
0
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
BRA
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
POR
ROU
Stefan Ionut
COMAN
30. March 2019
2-3
1-2 by VSU1 - 04:38
AZE
Panah
ILYASLI
WIN
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
October 05, 2021
2-1
(3-2) by VSU1 - 04:38
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
B | Round 3
GRE
Niko
AROUZMANIDIS
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:03
POR
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:03
Avatar
0
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
POR
GRE
Apostolos
TASKOUDIS
WIN
30. March 2019
2-2
1-0 by VPO - 06:00
TUR
Bunyamin
YUCEL
Avatar
0
Apostolos
TASKOUDIS
GRE
October 05, 2021
1-0
(2-2) by VPO
Avatar
0
Bunyamin
YUCEL
TUR
A | Round 3
POR
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
IRI
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
Avatar
0
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
POR
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
IRI
ROU
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
30. March 2019
1-3
1-2 by VSU1 - 04:20
GEO
Levan
KELEKHSASHVILI
WIN
Avatar
0
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
ROU
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 04:20
Avatar
0
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
C | Round 2
BRA
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 04:04
AZE
Panah
ILYASLI
WIN
Avatar
0
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
BRA
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:04
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
ROU
Stefan Ionut
COMAN
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
POR
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
POR
B | Round 2
GRE
Niko
AROUZMANIDIS
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:20
TUR
Bunyamin
YUCEL
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:20
Avatar
0
Bunyamin
YUCEL
TUR
GRE
Apostolos
TASKOUDIS
WIN
30. March 2019
5-0
4-0 by VFA - 04:07
POR
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
Avatar
0
Apostolos
TASKOUDIS
GRE
October 05, 2021
4-0
(5-0) by VFA - 04:07
Avatar
0
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
POR
A | Round 2
POR
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 04:15
GEO
Levan
KELEKHSASHVILI
WIN
Avatar
0
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:15
Avatar
0
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
ROU
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
IRI
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
Avatar
0
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
ROU
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
IRI
C | Round 1
POR
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
29. March 2019
0-0
0-2 by VFO - 00:00
AZE
Panah
ILYASLI
WIN
Avatar
0
Nuno Henrique
LOPES FRAGA
POR
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Panah
ILYASLI
AZE
ROU
Stefan Ionut
COMAN
WIN
29. March 2019
5-1
4-1 by VFA1 - 04:46
BRA
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
Avatar
0
Stefan Ionut
COMAN
ROU
October 05, 2021
4-1
(5-1) by VFA1 - 04:46
Avatar
0
Joao Victor
DOS SANTOS SILVA
BRA
B | Round 1
POR
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
29. March 2019
0-0
0-1 by VPO - 06:00
TUR
Bunyamin
YUCEL
WIN
Avatar
0
Hugo Miguel
DA SILVA PASSOS
POR
October 05, 2021
1-0
(0-0) by VPO
Avatar
0
Bunyamin
YUCEL
TUR
GRE
Apostolos
TASKOUDIS
29. March 2019
1-3
1-4 by VFA1 - 04:36
GRE
Niko
AROUZMANIDIS
WIN
Avatar
0
Apostolos
TASKOUDIS
GRE
October 05, 2021
4-1
(3-1) by VFA1 - 04:36
Avatar
0
Niko
AROUZMANIDIS
GRE
A | Round 1
IRI
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
29. March 2019
0-0
0-2 by VFO - 00:00
GEO
Levan
KELEKHSASHVILI
WIN
Avatar
0
Hossein Ali
ABBASPOURREIKANDEH
IRI
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Levan
KELEKHSASHVILI
GEO
ROU
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
WIN
29. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:31
POR
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
Avatar
0
Gheorghe Constantin
CONSTANTIN
ROU
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:31
Avatar
0
Pedro Miguel
DE MATOS OLIVEIRA DE MORAIS CA
POR
Final 1-2
AZE
Ibrahim
YUSUBOV
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 04:24
GEO
Davit
KHUTSISHVILI
WIN
Avatar
0
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:24
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
Final 3-4
GRE
Georgios
KOULOUCHIDIS
WIN
30. March 2019
0-0
1-0 by VIN - 00:00
ROU
Vasile Madalin
MINZALA
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
October 05, 2021
1-0
(0-0) by VIN
Avatar
0
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
1/2 Final
ROU
Vasile Madalin
MINZALA
30. March 2019
0-0
0-1 by VIN - 00:00
GEO
Davit
KHUTSISHVILI
WIN
Avatar
0
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
October 05, 2021
1-0
(0-0) by VIN
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
AZE
Ibrahim
YUSUBOV
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:00
GRE
Georgios
KOULOUCHIDIS
Avatar
0
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:00
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
B | Round 3
GRE
Dimitrios
PAPADOPOULOS
WIN
30. March 2019
1-0
2-0 by VSU - 06:00
ESP
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
Avatar
0
Dimitrios
PAPADOPOULOS
GRE
October 05, 2021
2-0
(1-0) by VSU
Avatar
0
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
ESP
GEO
Davit
KHUTSISHVILI
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:35
GRE
Georgios
KOULOUCHIDIS
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:35
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
A | Round 3
IRI
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
30. March 2019
0-0
0-2 by VFO - 00:00
ROU
Vasile Madalin
MINZALA
WIN
Avatar
0
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
IRI
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
AZE
Ibrahim
YUSUBOV
WIN
30. March 2019
4-0
4-0 by VFA - 03:14
POR
Edmilson
BRITO GOMES
Avatar
0
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
October 05, 2021
4-0
(4-0) by VFA - 03:14
Avatar
0
Edmilson
BRITO GOMES
POR
B | Round 2
GRE
Dimitrios
PAPADOPOULOS
30. March 2019
0-5
0-4 by VFA - 05:49
GRE
Georgios
KOULOUCHIDIS
WIN
Avatar
0
Dimitrios
PAPADOPOULOS
GRE
October 05, 2021
4-0
(5-0) by VFA - 05:49
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
GEO
Davit
KHUTSISHVILI
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:58
ESP
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:58
Avatar
0
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
ESP
A | Round 2
IRI
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
30. March 2019
0-0
0-2 by VFO - 00:00
POR
Edmilson
BRITO GOMES
WIN
Avatar
0
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
IRI
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Edmilson
BRITO GOMES
POR
AZE
Ibrahim
YUSUBOV
WIN
30. March 2019
3-2
2-1 by VSU1 - 04:35
ROU
Vasile Madalin
MINZALA
Avatar
0
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
October 05, 2021
2-1
(3-2) by VSU1 - 04:35
Avatar
0
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
B | Round 1
ESP
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
WIN
29. March 2019
1-0
2-0 by VSU - 06:00
GRE
Georgios
KOULOUCHIDIS
Avatar
0
David de Jesus
PEREZ QUINTANA
ESP
October 05, 2021
2-0
(1-0) by VSU
Avatar
0
Georgios
KOULOUCHIDIS
GRE
GEO
Davit
KHUTSISHVILI
WIN
29. March 2019
4-0
4-0 by VFA - 04:15
GRE
Dimitrios
PAPADOPOULOS
Avatar
0
Davit
KHUTSISHVILI
GEO
October 05, 2021
4-0
(4-0) by VFA - 04:15
Avatar
0
Dimitrios
PAPADOPOULOS
GRE
A | Round 1
ROU
Vasile Madalin
MINZALA
WIN
29. March 2019
4-0
4-0 by VFA - 03:12
POR
Edmilson
BRITO GOMES
Avatar
0
Vasile Madalin
MINZALA
ROU
October 05, 2021
4-0
(4-0) by VFA - 03:12
Avatar
0
Edmilson
BRITO GOMES
POR
AZE
Ibrahim
YUSUBOV
WIN
29. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
IRI
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
Avatar
0
Ibrahim
YUSUBOV
AZE
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Omid Shabanali
HASSAN TABAR JELODAR
IRI
Final 1-2
TUR
Murat
OZKAN
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 04:40
GEO
Dato
MARSAGISHVILI
WIN
Avatar
0
Murat
OZKAN
TUR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:40
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
Final 3-4
ESP
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
WIN
30. March 2019
3-1
2-1 by VSU1 - 05:35
GRE
Christos
SAMARTSIDIS
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 05:35
Avatar
0
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
1/2 Final
GRE
Christos
SAMARTSIDIS
30. March 2019
1-3
1-2 by VSU1 - 05:08
GEO
Dato
MARSAGISHVILI
WIN
Avatar
0
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 05:08
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
TUR
Murat
OZKAN
WIN
30. March 2019
3-1
4-1 by VFA1 - 03:12
ESP
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
Avatar
0
Murat
OZKAN
TUR
October 05, 2021
4-1
(3-1) by VFA1 - 03:12
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
B | Round 3
ROU
Mihai Nicolae
PALAGHIA
30. March 2019
0-4
0-4 by VFA - 03:38
GEO
Dato
MARSAGISHVILI
WIN
Avatar
0
Mihai Nicolae
PALAGHIA
ROU
October 05, 2021
4-0
(4-0) by VFA - 03:38
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
POR
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
30. March 2019
1-5
1-4 by VFA1 - 03:48
ESP
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
WIN
Avatar
0
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
POR
October 05, 2021
4-1
(5-1) by VFA1 - 03:48
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
A | Round 3
GRE
Christos
SAMARTSIDIS
30. March 2019
0-1
0-1 by VPO - 06:00
TUR
Murat
OZKAN
WIN
Avatar
0
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
October 05, 2021
1-0
(1-0) by VPO
Avatar
0
Murat
OZKAN
TUR
AZE
Kanan
ALIYEV
30. March 2019
0-0
0-1 by VPO - 06:00
GRE
Grigorios
KRIARIDIS
WIN
Avatar
0
Kanan
ALIYEV
AZE
October 05, 2021
1-0
(0-0) by VPO
Avatar
0
Grigorios
KRIARIDIS
GRE
B | Round 2
ROU
Mihai Nicolae
PALAGHIA
30. March 2019
2-3
1-2 by VSU1 - 03:52
ESP
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
WIN
Avatar
0
Mihai Nicolae
PALAGHIA
ROU
October 05, 2021
2-1
(3-2) by VSU1 - 03:52
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
POR
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
30. March 2019
0-3
0-4 by VFA - 03:15
GEO
Dato
MARSAGISHVILI
WIN
Avatar
0
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
POR
October 05, 2021
4-0
(3-0) by VFA - 03:15
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
A | Round 2
GRE
Christos
SAMARTSIDIS
WIN
30. March 2019
3-1
2-1 by VSU1 - 05:48
GRE
Grigorios
KRIARIDIS
Avatar
0
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 05:48
Avatar
0
Grigorios
KRIARIDIS
GRE
AZE
Kanan
ALIYEV
WIN
30. March 2019
3-1
4-1 by VFA1 - 05:12
TUR
Murat
OZKAN
Avatar
0
Kanan
ALIYEV
AZE
October 05, 2021
4-1
(3-1) by VFA1 - 05:12
Avatar
0
Murat
OZKAN
TUR
B | Round 1
GEO
Dato
MARSAGISHVILI
WIN
29. March 2019
3-0
4-0 by VFA - 03:18
ESP
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
Avatar
0
Dato
MARSAGISHVILI
GEO
October 05, 2021
4-0
(3-0) by VFA - 03:18
Avatar
0
Pedro Jacinto
GARCIA PEREZ
ESP
POR
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
29. March 2019
0-3
0-4 by VFA - 03:10
ROU
Mihai Nicolae
PALAGHIA
WIN
Avatar
0
Marco Paulo
NOBRE DO CABO PEREIRA
POR
October 05, 2021
4-0
(3-0) by VFA - 03:10
Avatar
0
Mihai Nicolae
PALAGHIA
ROU
A | Round 1
TUR
Murat
OZKAN
WIN
29. March 2019
1-0
1-0 by VPO - 06:00
GRE
Grigorios
KRIARIDIS
Avatar
0
Murat
OZKAN
TUR
October 05, 2021
1-0
(1-0) by VPO
Avatar
0
Grigorios
KRIARIDIS
GRE
AZE
Kanan
ALIYEV
29. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 05:36
GRE
Christos
SAMARTSIDIS
WIN
Avatar
0
Kanan
ALIYEV
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 05:36
Avatar
0
Christos
SAMARTSIDIS
GRE
KnockOut
POR
Adao Rafael
ANDRADE DA SILVA
29. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:26
GRE
Grigorios
KRIARIDIS
WIN
Avatar
0
Adao Rafael
ANDRADE DA SILVA
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:26
Avatar
0
Grigorios
KRIARIDIS
GRE
Final 1-2
AZE
Oyan
NAZARIANI
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:17
GRE
Ioannis
KARGIOTAKIS
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:17
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
Final 3-4
TUR
Baki
SAHIN
WIN
30. March 2019
3-2
2-1 by VSU1 - 05:56
GEO
Mamuka
KORDZAIA
Avatar
0
Baki
SAHIN
TUR
October 05, 2021
2-1
(3-2) by VSU1 - 05:56
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
1/2 Final
GRE
Ioannis
KARGIOTAKIS
WIN
30. March 2019
3-0
4-0 by VFA - 05:42
GEO
Mamuka
KORDZAIA
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
October 05, 2021
4-0
(3-0) by VFA - 05:42
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
TUR
Baki
SAHIN
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 04:49
AZE
Oyan
NAZARIANI
WIN
Avatar
0
Baki
SAHIN
TUR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:49
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
B | Round 3
GEO
Rolandi
ANDRIADZE
30. March 2019
1-3
1-2 by VSU1 - 05:07
AZE
Oyan
NAZARIANI
WIN
Avatar
0
Rolandi
ANDRIADZE
GEO
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 05:07
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
GEO
Mamuka
KORDZAIA
WIN
30. March 2019
1-0
1-0 by VPO - 06:00
ESP
Jose
CUBA VAZQUEZ
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
October 05, 2021
1-0
(1-0) by VPO
Avatar
0
Jose
CUBA VAZQUEZ
ESP
A | Round 3
ROU
Rares Daniel
CHINTOAN
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
IRI
Pouya Karim
RAHMANI
Avatar
0
Rares Daniel
CHINTOAN
ROU
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Pouya Karim
RAHMANI
IRI
GRE
Ioannis
KARGIOTAKIS
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 05:34
TUR
Baki
SAHIN
WIN
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 05:34
Avatar
0
Baki
SAHIN
TUR
B | Round 2
GEO
Rolandi
ANDRIADZE
WIN
30. March 2019
5-0
4-0 by VFA - 04:59
ESP
Jose
CUBA VAZQUEZ
Avatar
0
Rolandi
ANDRIADZE
GEO
October 05, 2021
4-0
(5-0) by VFA - 04:59
Avatar
0
Jose
CUBA VAZQUEZ
ESP
GEO
Mamuka
KORDZAIA
WIN
30. March 2019
2-0
1-0 by VPO - 06:00
AZE
Oyan
NAZARIANI
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
October 05, 2021
1-0
(2-0) by VPO
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
A | Round 2
ROU
Rares Daniel
CHINTOAN
WIN
30. March 2019
3-1
2-1 by VSU1 - 04:03
TUR
Baki
SAHIN
Avatar
0
Rares Daniel
CHINTOAN
ROU
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 04:03
Avatar
0
Baki
SAHIN
TUR
GRE
Ioannis
KARGIOTAKIS
WIN
30. March 2019
0-0
2-0 by VFO - 00:00
IRI
Pouya Karim
RAHMANI
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Pouya Karim
RAHMANI
IRI
B | Round 1
AZE
Oyan
NAZARIANI
WIN
29. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:28
ESP
Jose
CUBA VAZQUEZ
Avatar
0
Oyan
NAZARIANI
AZE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:28
Avatar
0
Jose
CUBA VAZQUEZ
ESP
GEO
Mamuka
KORDZAIA
WIN
29. March 2019
0-0
1-0 by VPO - 06:00
GEO
Rolandi
ANDRIADZE
Avatar
0
Mamuka
KORDZAIA
GEO
October 05, 2021
1-0
(0-0) by VPO
Avatar
0
Rolandi
ANDRIADZE
GEO
A | Round 1
IRI
Pouya Karim
RAHMANI
29. March 2019
0-0
0-2 by VFO - 00:00
TUR
Baki
SAHIN
WIN
Avatar
0
Pouya Karim
RAHMANI
IRI
October 05, 2021
2-0
(0-0) by VFO
Avatar
0
Baki
SAHIN
TUR
GRE
Ioannis
KARGIOTAKIS
WIN
29. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:22
ROU
Rares Daniel
CHINTOAN
Avatar
0
Ioannis
KARGIOTAKIS
GRE
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:22
Avatar
0
Rares Daniel
CHINTOAN
ROU
Round 3
POR
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
30. March 2019
0-3
0-4 by VFA - 03:15
BRA
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
WIN
Avatar
0
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
POR
October 05, 2021
4-0
(3-0) by VFA - 03:15
Avatar
0
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
BRA
TUR
Sevil
ALIOGLU
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:44
ROU
Stefania Claudia
PRICEPUTU
WIN
Avatar
0
Sevil
ALIOGLU
TUR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:44
Avatar
0
Stefania Claudia
PRICEPUTU
ROU
Round 2
POR
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:18
ROU
Stefania Claudia
PRICEPUTU
WIN
Avatar
0
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:18
Avatar
0
Stefania Claudia
PRICEPUTU
ROU
TUR
Sevil
ALIOGLU
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:59
BRA
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
WIN
Avatar
0
Sevil
ALIOGLU
TUR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:59
Avatar
0
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
BRA
Round 1
BRA
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
29. March 2019
0-1
0-1 by VPO - 06:00
ROU
Stefania Claudia
PRICEPUTU
WIN
Avatar
0
Kamila
BARBOSA VITO DA SILVA
BRA
October 05, 2021
1-0
(1-0) by VPO
Avatar
0
Stefania Claudia
PRICEPUTU
ROU
TUR
Sevil
ALIOGLU
29. March 2019
2-3
1-2 by VSU1 - 04:51
POR
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
WIN
Avatar
0
Sevil
ALIOGLU
TUR
October 05, 2021
2-1
(3-2) by VSU1 - 04:51
Avatar
0
Carmen Nireida
GOMES TEIXEIRA VIEIRA
POR
Round 5
AUT
Jeannie Agnes
KESSLER
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 03:39
POR
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
Avatar
0
Jeannie Agnes
KESSLER
AUT
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:39
Avatar
0
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
POR
ROU
Georgiana Narcisa
FILIP
WIN
30. March 2019
5-0
4-0 by VFA - 03:27
POR
Isabel Cristina
RODRIGUES
Avatar
0
Georgiana Narcisa
FILIP
ROU
October 05, 2021
4-0
(5-0) by VFA - 03:27
Avatar
0
Isabel Cristina
RODRIGUES
POR
Round 4
POR
Isabel Cristina
RODRIGUES
WIN
30. March 2019
3-0
2-0 by VSU - 04:27
POR
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
Avatar
0
Isabel Cristina
RODRIGUES
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 04:27
Avatar
0
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
POR
AUT
Jeannie Agnes
KESSLER
30. March 2019
1-2
0-1 by VPO - 06:00
BRA
Camila
FAMA TRISTAO
WIN
Avatar
0
Jeannie Agnes
KESSLER
AUT
October 05, 2021
1-0
(2-1) by VPO
Avatar
0
Camila
FAMA TRISTAO
BRA
Round 3
POR
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:16
ROU
Georgiana Narcisa
FILIP
WIN
Avatar
0
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:16
Avatar
0
Georgiana Narcisa
FILIP
ROU
POR
Isabel Cristina
RODRIGUES
30. March 2019
0-3
0-2 by VSU - 03:37
BRA
Camila
FAMA TRISTAO
WIN
Avatar
0
Isabel Cristina
RODRIGUES
POR
October 05, 2021
2-0
(3-0) by VSU - 03:37
Avatar
0
Camila
FAMA TRISTAO
BRA
Round 2
ROU
Georgiana Narcisa
FILIP
WIN
30. March 2019
4-0
4-0 by VFA - 04:19
AUT
Jeannie Agnes
KESSLER
Avatar
0
Georgiana Narcisa
FILIP
ROU
October 05, 2021
4-0
(4-0) by VFA - 04:19
Avatar
0
Jeannie Agnes
KESSLER
AUT
POR
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
30. March 2019
1-3
1-2 by VSU1 - 03:29
BRA
Camila
FAMA TRISTAO
WIN
Avatar
0
Ines Margarida
JOSUE CUNHA
POR
October 05, 2021
2-1
(3-1) by VSU1 - 03:29
Avatar
0
Camila
FAMA TRISTAO
BRA
Round 1